Resultat

SMK Eda Värmlandsmästerskapet 22 september 2001

Klass 1

Anslaget: 09.40

Max 10"

Plac

Startnr

Namn

Fabrikat

Klubb

Omg 1

Omg 2

Total

Omkörn

1

4

Marcus Kristoffersson

Yamaha

Kils MK MC

0

1

1

2

5

Samuel Edqvist

Honda

Kils MK MC

1

1

2

3

8

Julius Wikström

KTM

Kils MK MC

2

2

4

4

6

Linn Henningsson

KTM

Kils MK MC

3

3

6

5

3

Tim Åhlin

KTM

Kils MK MC

8

0

8

6

13

Johan Johannesson

Trätälja MCK

10

1

11

0

7

9

Anna Häggstad

Honda

Kils MK MC

0

11

11

1

8

2

Alexander Oscarsson

Honda

Kils MK MC

12

3

15

9

29

Oskar Lundberg

Yamaha

Hagfors MS

15

12

27

10

54

Filip Johansson

SMK Eda

17

16

33

Klass 2

Anslaget: 11.55

Max 12"

Plac

Startnr

Namn

Fabrikat

Klubb

Heat 1

Heat 2

Total

1

2

Evelina Häggstad

Yamaha

Kils MK MC

40

40

80

2

11

Dennis Byfeldt

Yamaha

Trätälja MCK

39

38

77

3

56

Kristoffer Persson

Yamaha

SMK Eda

37

39

76

4

52

Fredrik Saethern

Yamaha

SMK Eda

35

37

72

5

7

Martin Andersson

Yamaha

Kils MK MC

38

34

72

6

3

Kevin Oscarsson

Yamaha

Kils MK MC

33

36

69

7

23

Simon Jansson

Yamaha

Hagfors MS

34

35

69

8

51

Jonas Gjulem

Yamaha

SMK Eda

31

33

64

9

22

Klara Lundberg

Yamaha

Hagfors MS

32

31

63

10

53

Rasmus Johansson

SMK Eda

36

36

11

5

Niklas Nilsson

SMK Eda

32

32

Klass 3

Anslaget: 12.00

KX 60

Plac

Startnr

Namn

Fabrikat

Klubb

Heat 1

Heat 2

Total

1

31

Hilding Bergius

KTM

KDMK

40

40

80

2

24

Johan Bäcklund

Kawasaki

Hagfors MS

39

39

78

3

3

Henrik Larsson

KTM

Kils MK MC

38

38

76

4

70

Manne Dahlgren

Kawasaki

Filipstads MC

37

37

74

5

25

Erik Finnkvist

Kawasaki

Hagfors MS

36

36

72

6

51

Eira Solberg

Kawasaki

SMK Eda

35

35

70

Klass 4

Anslaget: 12.20

80 olic t.o.m. 11år

Plac

Startnr

Namn

Fabrikat

Klubb

Heat 1

Heat 2

Poäng

1

23

Calle Aspegren

Kawasaki

Hagfors MS

39

40

79

2

25

David Penttinen

Kawasaki

Hagfors MS

40

39

79

3

5

Alexander Edqvist

Kawasaki

Kils MK MC

38

38

76

4

28

Sebastian Nilsson

Kawasaki

Hagfors MS

37

37

74

5

27

Patrik Barth

Kawasaki

Hagfors MS

34

36

70

6

29

Hampus Eriksson

Kawasaki

Hagfors MS

35

34

69

7

26

Tobias Berg Johansson

Kawasaki

Hagfors MS

33

35

68

8

54

Ole Dalsjö

Suzuki

SMK Eda

36

30

66

9

59

Patrik Napstad

Kawasaki

SMK Eda

31

33

64

10

10

Andreas Hämqvist

Yamaha

Kils MK MC

30

32

62

11

3

Sam Heed Dalman

Kawasaki

Kils MK MC

32

29

61

12

20

Robin Arvidsson

Kawasaki

Trätälja MCK

27

31

58

13

82

Alexander Huss

Yamaha

Kils MK MC

29

28

57

14

51

Kim Vidar Åsberg

SMK Eda

28

27

55

15

52

Mattis Dalsjö

Suzuki

SMK Eda

26

26

52

Klass 5 + Klass 6

Anslaget: 12.40

80 olic fr.o.m. 12år

Plac

Startnr

Klass

Namn

Fabrikat

Klubb

Heat 1

Heat 2

Poäng

1

18

5

André Akselsen

Kawasaki

Trätälja MCK

40

40

80

2

3

5

Andreas Blohm

Kawasaki

Kils MK MC

39

39

78

3

19

5

Mårgan Nilsson

Honda

Trätälja MCK

38

38

76

4

17

5

Mikael Nilsson

Honda

Trätälja MCK

37

37

74

5

29

5

Christopher Sandys

Yamaha

Hagfors MS

36

36

72

1

36

D

Kjell Ingar Taugböl

Kawasaki

SMK Eda

40

40

80

2

46

D

Per Kristian Bakke

Yamaha

SMK Eda

39

39

78

3

2

D

Johan Wikström

Kawasaki

Kils MK MC

38

38

76

4

9

D

Linus Magnusson

Yamaha

Kils MK MC

37

37

74

1

5

U

Fredrik Jansson

Hagfors MS

40

40

80

2

61

U

Hampus Dahlgren

Yamaha

Filipstads MC

39

39

78

3

11

U

Tor Ole Slartmann

SMK Eda

38

38

76

4

1

U

Robin Koitti

Kawasaki

Filipstads MC

37

37

74

Klass 7

Anslaget: 16.45

125 U

Plac

Startnr

Namn

Fabrikat

Klubb

Final 1

Final 2

Poäng

1

37

Emil Forsberg

Kawasaki

KDMK

40

40

80

2

82

Jon Eivind Slartmann

SMK Eda

39

39

78

3

4

Jonas Algotsson

Kawasaki

Hagfors MS

38

38

76

4

27

Erik Halvarsson

Kawasaki

Hagfors MS

37

37

74

5

14

Joachim Paulsson

Yamaha

Kils MK MC

36

36

72

6

99

Patrik Lindgren

Yamaha

Kils MK MC

35

35

70

Klass 8

Anslaget: 17.15

125-500 J+S+E

Plac

Startnr

Klass

Namn

Fabrikat

Klubb

Final 1

Final 2

Poäng

1

155

J

Anders Persson

Yamaha 125

Kils MK MC

40

40

80

2

94

J

Christian Olsson

Honda 125

Kils MK MC

38

39

77

3

200

J

Jonatan Dahlgren

Yamaha

Filipstads MC

39

38

77

4

42

J

Pontus Enbergh

Yamaha 125

KDMK

37

37

74

1

2

S

Pär Pettersson

KTM 380

Team Westom MC

40

40

80

2

44

S

Fredrik Olsson

Team Westom MC

37

39

76

3

41

S

Ola Pettersson

KTM 380

Team Westom MC

39

38

77

4

96

S

Jim Lidman

Yamaha 125

Kils MK MC

36

37

73

5

92

S

Daniel Olsson

Yamaha

Kils MK MC

33

36

69

6

98

S

Peter Larsson

Yamaha 250

Kils MK MC

34

35

69

7

50

S

Andreas Thorsander

Team Westom MC

32

34

66

8

167

S

Roy Kolberg

Yamaha

Team Westom MC

38

0

38

9

99

S

Jimmy Lindblad

Yamaha 250

Kils MK MC

35

35

Klass 9

Anslaget: 17.40

125-500 olic, motion, enduro

Plac

Startnr

Klass

Namn

Fabrikat

Klubb

Final 1

Final 2

Poäng

1

101

E

Torgny Nilsson

Yamaha 400

Sunne EK

40

40

80

2

102

E

Henric Söderlund

Yamaha 400

Sunne EK

38

39

77

3

103

E

Henrik Johansson

Yamaha 250

Sunne EK

39

38

77

4

5

E

Mattias Persson

Kawasaki 250

Sunne EK

37

37

74

5

8

E

Henrik Andersson

Honda 250

Sunne EK

0

0

1

97

M

Andreas Blom

Yamaha 250

Kils MK MC

40

40

80

2

9

M

Per-Anders Persson

Honda 250

Team Westom MC

39

39

78

3

25

M

Mats Algotsson

Kawasaki 125

Hagfors MS

38

38

76

4

11

M

Mikael Olsson

Honda 500

Kils MK MC

36

37

73

5

6

M

Kent Häggstad

Honda 250

Kils MK MC

37

35

72

6

4

M

Michael Henningsson

Yamaha 426

Kils MK MC

34

34

68

7

91

M

Alf Nystedt

Yamaha

Kils MK MC

35

33

68

8

7

M

Jimmy Andersson

KTM 520

Kils MK MC

0

36

36

9

1

M

Lars Jansson

Honda 250

Kils MK MC

32

32

SMK EDA HÄLSAR ALLA DELTAGARE VÄLKOMNA TILLBAKA!

Tillbaka till förstasidan            Upp