RESULTATLISTA FÖR SMK EDA:s RALLYSPECIAL

SÖNDAGEN DEN 15:E APRIL 2001.

Plac St.nr./klass

SP 1/5

SP 2/6

SP 3/7

SP 4/8

Prick

Summa

Plac. tot.

Debutanter

1

Christian Bruce Säffle MC

Fullföljt

1

Mattias Johansson Säffle MC

2

Sven Brevik Karlstads MC Bil

Fullföljt

1

Robert Svensson Karlstads MC Bil
Gr E

1

10

Kent Persson Säffle MC

00:01:08

00:01:27

00:01:20

00:01:16

00:10:26,7

11

2

Kjell Persson Säffle MC MP Maskin o. Motor

00:01:10

00:01:31

00:01:21

00:01:13,7

2

11

Börje Nilsson MK Team Westom

00:01:08

00:01:31

00:01:21

00:01:15

00:10:36,4

14

2

Tomas Myrman MK Team Westom

00:01:09

00:01:31

00:01:24

00:01:17,4

3

12

Jan-Åke Magnusson MK Team Westom

00:01:12

00:01:32

00:01:24

00:01:22

00:11:01,3

21

2

Camilla Magnusson MK Team Westom

00:01:12

00:01:36

00:01:24

00:01:19,3

4

16

John-Erik Johansson MK Ratten

00:01:15

00:01:36

00:01:22

00:01:22

00:11:03,5

22

2

Ann Johansson MK Ratten

00:01:10

00:01:36

00:01:22

00:01:20,5

5

13

Pär-Erik Magnusson SMK Eda

00:01:17

00:01:37

00:01:25

00:01:22

00:11:15,3

24

2

Marie Söderberg SMK Eda

00:01:11

00:01:38

00:01:26

00:01:19,3

6

14

Nils Johan Vik Johansen SMK Eda

00:01:10

00:01:36

00:01:28

00:01:29

00:00:05

00:11:25,4

27

2

Anders Magnusson SMK Eda

00:01:12

00:01:37

00:01:27

00:01:21,4

VOC

1

30

Tommy Möller Säffle MC

00:01:05

00:01:27

00:01:19

00:01:15

00:10:12,9

7

3

Robert Andersson Säffle MC

00:01:05

00:01:29

00:01:19

00:01:13,9

2

40

Tomas Locken Säffle MC

00:01:08

00:01:33

00:01:20

00:01:15

00:10:30,0

12

3

Maria Karlsson

00:01:07

00:01:31

00:01:21

00:01:15,0

3

32

Christian Spiik MK Team Westom

00:01:06

00:01:29

00:01:27

00:01:17

00:10:30,6

13

3

Jörgen Spiik MK Team Westom

00:01:07

00:01:31

00:01:19

00:01:14,6

4

35

Daniel Frykemo Likenäs MK

00:01:07

00:01:31

00:01:20

00:01:18

00:00:05

00:10:37,7

15

3

Anders Sryffe Likenäs MK

00:01:07

00:01:33

00:01:21

00:01:15,7

5

41

Jörn Grinden NMK Elverum

00:01:09

00:01:32

00:01:21

00:01:19

00:00:05

00:10:43,8

17

3

Trond Inge Östby NMK Elverum

00:01:10

00:01:34

00:01:19

00:01:14,8

6

33

Maren Engseth NMK Elverum

00:01:11

00:01:36

00:01:22

00:01:17

00:10:45,6

18

3

Eivor Marie Holth NMK Aurskog-Höland

00:01:08

00:01:33

00:01:22

00:01:16,6

7

38

Mikael Lindh MK Team Westom

00:01:08

00:01:36

00:01:23

00:01:17

00:00:05

00:10:50,2

19

3

Niklas Andersson

00:01:07

00:01:34

00:01:24

00:01:16,2

8

42

Tomas Loberg MK Team Treske

00:01:09

00:01:34

00:01:22

00:01:19

00:10:50,3

20

3

Stefan Andersson MK Team Treske

00:01:10

00:01:35

00:01:22

00:01:19,3

9

39

Andreas Persson Östmarks MFF

00:01:12

00:01:36

00:01:26

00:01:20

00:11:07,7

23

3

Ola Syversen Östmarks MFF

00:01:11

00:01:36

00:01:28

00:01:18,7

10

34

Fredrik Willman MK Team Westom

00:01:14

00:01:36

00:01:26

00:01:22

00:11:21,3

26

3

Robert Andersson MK Team Westom

00:01:13

00:01:44

00:01:25

00:01:21,3

11

36

Pär Edman MK Team Treske

00:01:16

00:01:51

00:01:31

00:01:26

00:11:54,2

28

3

Jonas Andersson MK Team Treske

00:01:14

00:01:41

00:01:31

00:01:24,2

Veteran

1

50

Bo Axelsson Göteborgs MF

00:01:08

00:01:34

00:01:21

00:01:17

00:10:42,7

16

4

Bert Gustavsson Göteborgs MF Söderqvist Racing

00:01:07

00:01:36

00:01:21

00:01:18,7

Övriga

1

62

Gunnar Bäck Bengtsfors MC

00:00:59

00:01:23

00:01:15

00:01:12

00:09:36,2

1

5

Star-Lens AB

00:00:59

00:01:23

00:01:14

00:01:11,2

2

61

Jörgen Jansson Botkyrka MK

00:01:00

00:01:24

00:01:15

00:01:10

00:09:41,3

2

5

Micael Nilsson Taxinge MK

00:01:04

00:01:24

00:01:15

00:01:09,3

3

60

Tor Atle Lundsrud Årjängs MK

00:01:03

00:01:26

00:01:15

00:01:12

00:00:05

00:09:57,9

3

5

Geir Joar Marthinsen

00:01:02

00:01:26

00:01:17

00:01:11,9

4

73

Per Werner Fosseidengen KNA Kongsvinger

00:01:05

00:01:28

00:01:16

00:01:13

00:09:59,9

4

5

Stian Rundgren KNA Kongsvinger KNA Kongsvinger

00:01:05

00:01:25

00:01:15

00:01:12,9

5

72

Knut Hermansen NAF Övre Östfold

00:01:01

00:01:27

00:01:15

00:01:14

00:00:05

00:10:02,6

5

5

Jostein Ruud NAF Övre Östfold

00:01:02

00:01:33

00:01:14

00:01:11,6

6

66

Totto Höök Hällefors MK

00:01:05

00:01:27

00:01:17

00:01:15

00:10:09,7

6

5

Nils Höök Hällefors MK ABR Sachs Sporting

00:01:04

00:01:30

00:01:16

00:01:15,7

7

71

Robert Nygård KNA Solör

00:01:07

00:01:29

00:01:19

00:01:13

00:10:13,6

8

5

Thomas Skogheim KNA Kongsvinger

00:01:05

00:01:28

00:01:19

00:01:13,6

8

70

Erik Nygren MK Team Westom

00:01:07

00:01:30

00:01:22

00:01:14

00:10:14,4

9

5

Joakim Anderberg Bengtsfors MC

00:01:05

00:01:26

00:01:17

00:01:13,4

9

64

Tommy Nilsson Karlstad MC Bil

00:01:06

00:01:29

00:01:21

00:01:14

00:10:16,3

10

5

Pia Nilsson Säffle MC

00:01:06

00:01:29

00:01:18

00:01:13,3

10

67

Mikael Andersson Säffle MC

00:01:10

00:01:33

00:01:28

00:01:17

00:00:20

00:11:20,5

25

5

Mattias Andersson Säffle MC

00:01:09

00:01:34

00:01:23

00:01:26,5

11

68

Berth Höglund MK Team Westom

00:01:11

00:01:34

00:01:18

00:01:15

00:12:14,6

29

5

Börje Nilsson SMK Eda

00:01:07

00:01:31

00:03:04

00:01:14,6

69

Anders Karlsson Årjängs MK

00:01:08

00:01:30

00:01:20

00:01:16

5

Niklas Karlsson MK Team Westom

00:01:06

00:01:32

00:01:28

Br

65

Ronny Nilsson MK Ratten

00:01:09

00:01:31

00:01:21

00:01:19

5

Ove Johannesson MK Ratten

00:01:09

00:01:31

Br

63

Per Helge Jakobsen KNA Kongsvinger

00:01:00

Br

5

Rune Haugen KNA Kongsvinger

 


Sidan ändrad 2003-01-22            Tillbaka      Upp