Lbc.gif (15104 bytes)

 

Resultat

LBC-Racet SMK Eda 24:e maj 2001

Seniorer

Plac

Startnr

Namn Klubb Bil Anmälare

Omg1

Omg2

Omg3

Total

Final

1

4

Mikael Oleniusson Årjängs MK SAAB 99

4

7

7

18

A

2

30

Arne Walfridsson MK Ratten SAAB 99

7

7

7

21

A

3

7

Jacob Jacobsson Årjängs Mk VW

5

7

4

16

A

4

28

Christer Larsson Likenäs MK SAAB

7

5

7

19

A

5

32

Jonas Granberg Finnskoga MK SAAB

5

5

7

17

A

6

33

Per-Gunnar Andersson Årjängs MK SAAB

7

7

4

18

A

1

27

Stefan Frykstedt Lima MK SAAB

4

3

5

12

B

2

19

Erik Hilmersson SMK Eda Volvo Amazon

5

5

5

15

B

3

17

Per-Martin Bergfjord MK Team Treske SAAB

7

4

B

11

B

4

22

Lars Borg Årjängs MK SAAB 99

4

4

5

13

B

5

16

Torbjörn Persson MK Team Treske VW

3

5

5

13

B

6

23

Dan Hagström SMK Eda SAAB 99

7

5

S

12

B

1

1

Larz Bergfjord MK Team Westom SAAB 900

2

B

7

9

C

2

31

Morgan Garsing Säffle MC SAAB

3

4

3

10

C

3

11

Marcus Olofsson Årjängs MK VW

5

3

2

10

C

4

5

Ronnie Philgren SMK Eda Opel Kadett

3

2

4

9

C

5

8

Jerker Ljungberg SMK Eda SAAB

3

7

B

10

C

6

13

Erik Bylund SMK Eda Volvo 245

2

3

5

10

C

19

25

Roger Garsing Säffle MC SAAB 99

5

4

S

9

20

2

Fredrik Kruskopf MK Team Treske SAAB 99

2

2

4

8

21

29

Morten Solem KAN Indre Östfold Volvo

2

3

3

8

22

9

Kent-Åke Eriksson SMK Eda Volvo 140

B

3

4

7

23

12

Björn Akre Karlstads MC Bil Volvo 240

B

4

3

7

24

15

Ulf Magnusson SMK Eda Opel

2

2

3

7

25

24

Per Segolsson SMK Eda Ford Escort

4

1

2

7

26

6

Stefan Borg SMK Eda SAAB 99

4

2

S

6

27

26

Jan Nilsson Likenäs MK SAAB

3

2

B

5

28

10

Ruben Jacobsson MK Team Westom Volvo 140

1

1

B

2

29

21

Trond "Rulle" Rödengen SMK Eda SAAB

B

0

30

18

Ragnar Borgersen SMK Eda SAAB 99

B

0

Damer

Plac

Startnr

Namn Klubb Bil Anmälare

Omg1

Omg2

Omg3

Omg4

Total

3 omg

1

204

Jenny Eliasson Årjängs MK SAAB

7

3

5

7

22

19

2

203

Margot Ågren SMK Eda SAAB

5

5

7

3

20

17

3

201

Camilla Högdahl Årjängs MK SAAB

S

7

4

5

16

16

4

205

Marie Moberg SMK Eda SAAB 99

4

1

B

4

9

9

5

206

Eveline Walfridsson MK Ratten SAAB 99

2

2

3

B

7

7

6

202

Ulla-Berith Bergfjord MK Team Treske SAAB

3

4

S

S

7

7

Juniorer

Plac

Startnr

Namn Klubb Bil Anmälare

Omg1

Omg2

Omg3

Total

Final

1

307

Niklas Hagström SMK Eda SAAB 99 Mekonomen Detaljist AB

7

7

7

21

A

2

305

Roger Johansson SMK Eda SAAB

4

4

3

11

A

3

304

Torbjörn Bergfjord MK Team Treske SAAB

5

7

5

17

A

4

303

Tom André Krutå SMK Eda SAAB

3

S

5

8

A

5

306

Mikael Ringström Årjängs MK SAAB 99

5

5

7

17

A

6

302

Niklas Johansson Årjängs MK SAAB 99

7

5

T

12

A

7

301

Johan Borgersen SMK Eda SAAB 99

4

B

4

8

8

308

Thomas Danielsson Årjängs MK SAAB

B

B

4

4

 

VI I SMK EDA TACKAR ALLA MEDVERKANDE FÖR EN FIN TÄVLING OCH ÖNSKAR VÄLKOMMEN TILLBAKA DEN 18:E AUGUSTI !

 

Sidan ändrad 2003-01-22            Tillbaka