SMK EDA FOLKRACE

RESULTAT SENIORER 2:A DELTÄVLINGEN I BÄST I VÄST CUP 7:E JUNI 1997

OMG 1

OMG 2

OMG 3

TOT

CUP EDA

CUP ÅMK

CUP TOT

1

A

49

Christer

Ågren

SMK Eda

7

7

7

21

41

41

2

A

27

Stefan

Olsson

SMK Eda

5

7

7

19

39

20

59

3

A

18

Stefan

Eliasson

Årjängs MK

7

7

7

21

38

39

77

Team Åkes Däck

201

4

A

25

Larz

Bergfjord

MK Team Westom

4

7

7

18

37

26

63

5

A

62

Lars

Sakariassen

MK Team Treske

7

7

7

21

36

36

Måleritjänst AB

134

6

A

13

Lars

Bodin

SMK Eda

7

7

7

21

35

36

71

1

B

65

Thomas

Loberg

MK Team Treske

7

5

5

17

34

34

2

B

61

Leif

Sakariassen

MK Team Treske

5

7

2

14

33

33

Bergmans Färg

236

3

B

15

Inge

Lidén

MK Team Westom

4

7

4

15

32

23

55

4

B

16

Lennart

Oscarsson

Årjängs MK

5

4

7

16

31

32

63

Team Åkes Däck

201

5

B

42

Peder

Jacobsson

Årjängs MK

4

3

5

12

30

30

6

B

14

Sverre

Eliasson

Årjängs MK

7

5

5

17

29

29

Team Åkes Däck

201

1

C

23

Ove

Johansson

Årjängs MK

4

3

5

12

28

35

63

2

C

58

Andreas

Levin

Årjängs MK

5

5

11

21

27

27

3

C

19

Karl-Axel

Bohm

MK Team Treske

5

3

3

11

26

8

34

4

C

21

Gert

Bergqvist

Årjängs MK

3

5

4

12

25

28

53

Team Åkes Däck

201

5

C

8

Mikael

Oleniusson

Årjängs MK

5

5

1

11

24

13

37

Team Åkes Däck

201

6

C

32

Anders

Andersson

MK Team Treske

7

4

11

23

23

19

67

Lennarth

Snahr

Årjängs MK

0

5

5

10

22

22

20

56

Sören

Guldbrandsson

SMK Eda

2

4

4

10

21

21

21

34

Peter

Bergfjord

MK Team Treske

3

4

3

10

20

25

45

22

55

Guy

Hedling

MK Team Westom

0

4

5

9

19

19

23

33

Mats

Olander

Årjängs MK

4

0

5

9

18

22

40

24

53

Per-Åke

Fredricksson

MK Team Westom

0

5

4

9

17

17

25

46

Jimmy

Lövgren

MK Team Westom

3

2

4

9

16

16

26

1

Ronny

Nilsson

MK Team Treske

5

0

4

9

15

41

56

27

17

Bernt

Stavgren

MK Team Westom

2

4

3

9

14

17

31

28

36

Leif

Guldbrandsson

SMK Eda

3

3

3

9

13

13

26

29

6

Torbjörn

Persson

Årjängs MK

2

5

2

9

12

37

49

Team Åkes Däck

201

30

48

Erik

Hilmersson

SMK Eda

3

4

2

9

11

11

31

60

Fredrik

Bergfjord

MK Team Westom

7

0

2

9

10

10

32

43

Dick

Johansson

MK Team Westom

5

4

9

9

9

33

59

Mikael

Werner

MK Team Westom

2

3

3

8

8

8

34

63

Vidar

Sakariassen

MK Team Treske

1

7

0

8

7

7

Bergmans Färg

236

35

37

Lars

Borg

Årjängs MK

3

5

0

8

6

18

24

Måleritjänst AB

134

36

5

Leif

Högdahl

SMK Eda

2

2

3

7

5

14

19

37

68

Kristian

Snahr

Årjängs MK

4

0

3

7

4

4

38

45

Johan

Hermansson

Årjängs MK

7

0

7

3

3

39

28

Hans

Persson

Årjängs MK

2

0

4

6

2

24

26

40

4

Jonas

Jansson

Årjängs MK

2

2

2

6

1

27

28

41

51

Ulf

Magnusson

SMK Eda

3

2

0

5

1

1

42

64

Roger

Nygren

SMK Eda

5

0

5

1

1

43

2

Yngve

Jansson

Årjängs MK

0

4

0

4

1

13

14

44

22

Ingar

Bylund

SMK Eda

1

3

0

4

1

10

11

45

24

Örjan

Bäck

Årjängs MK

4

0

4

1

16

17

46

52

Lars

Guldbrandsson

SMK Eda

4

0

4

1

1

47

10

Gunnar

Danielsson

Årjängs MK

4

4

1

29

30

Team Åkes Däck

201

48

66

Dan

Hagström

SMK Eda

0

1

2

3

1

1

49

40

Bengt

Salomonsson

Årjängs MK

3

0

3

1

34

35

50

30

Urban

Aronsson

Årjängs MK

3

3

1

38

39

51

44

Dan

Wennerstrand

SMK Eda

0

2

2

1

1

52

29

Conny

Carlsson

MK Team Treske

1

0

1

1

33

34

53

54

Christian

Bergsten

SMK Eda

1

0

1

1

1

54

47

Lars

Tordegård

SMK Eda

0

0

1

1

RESULTAT DAMER 2:A DELTÄVLINGEN I BÄST I VÄST CUP 7:E JUNI 1997

OMG 1

OMG 2

OMG 3

TOT

CUP EDA

CUP ÅMK

CUP TOT

1

A

214

Annelie

Andersson

MK Team Treske

7

7

7

21

41

41

2

A

201

Ulla-Berith

Bergfjord

MK Team Treske

4

5

5

14

39

37

76

3

A

205

Jennie

Björk

MK Team Westom

5

5

4

14

38

36

74

4

A

211

Margot

Ågren

SMK Eda

3

5

4

12

37

37

5

A

204

Esmeralda

Peeters

SMK Eda

4

7

2

13

36

32

68

6

A

210

Lena

Åhs

MK Team Treske

7

7

7

21

35

35

7

202

Jenny

Eliasson

Årjängs MK

5

3

4

12

34

39

73

Team Åkes Däck

201

8

208

Mariana

Sohlberg

MK Team Treske

5

4

2

11

33

41

74

9

206

Linda

Hansen

MK Team Treske

2

4

3

9

32

35

67

10

213

Helena

Larsson

MK Team Westom

4

3

7

31

31

11

209

Kerstin

Ringström

Årjängs MK

3

4

7

30

38

68

12

212

Wivi

Tordegård

SMK Eda

7

7

29

29

13

203

Christina

Larsson

MK Team Westom

3

2

1

6

28

34

62

14

207

Pernilla

Guldbrandsson

SMK Eda

2

3

0

5

27

33

60

RESULTAT JUNIORER 2:A DELTÄVLINGEN I BÄST I VÄST CUP 7:E JUNI 1997

OMG 1

OMG 2

OMG 3

TOT

CUP EDA

CUP ÅMK

CUP TOT

1

A

301

Per-Gunnar

Andersson

Årjängs MK

7

7

7

21

41

41

82

2

A

308

Christer

Johansson

Årjängs MK

7

7

7

21

39

28

67

3

A

305

Fredrik

Olsson

MK Team Treske

7

5

5

17

38

25

63

4

A

321

Peter

Andersson

Årjängs MK

7

7

7

21

37

37

74

5

A

314

Lennart

Johansson

Årjängs MK

7

7

7

21

36

38

74

6

A

338

Jacob

Jacobsson

Årjängs MK

5

7

5

17

35

35

1

B

337

Pontus

Tholsson

Årjängs MK

4

3

5

12

34

34

2

B

336

Andreas

Carlsson

MK Team Westom

5

5

4

14

33

39

72

3

B

329

Markus

Andersson

MK Team Treske

5

4

7

16

32

23

55

4

B

318

Stefan

Borg

SMK Eda

3

5

4

12

31

7

38

Måleritjänst AB

134

5

B

316

Anders

Magnusson

SMK Eda

4

5

4

13

30

26

56

Måleritjänst AB

134

6

B

327

Magnus

Bohm

MK Team Treske

3

7

4

14

29

25

54

1

C

325

Dan

Gustafsson

SMK Eda

5

5

0

10

28

9

37

Värmlands Lastbilskonsult AB              349

2

C

328

Tord

Danielsson

Årjängs MK

3

5

2

10

27

33

60

Team Åkes Däck

201

3

C

322

Maria

Jacobsson

MK Team Treske

2

4

3

9

26

30

56

4

C

310

Erik

Bylund

SMK Eda

4

4

4

12

25

27

52

5

C

339

Camilla

Högdahl

SMK Eda

0

4

5

9

24

24

6

C

313

Henrik

Bodin

SMK Eda

4

2

5

11

23

31

54

19

319

Daniel

Sundman

MK Team Westom

3

3

3

9

22

20

42

20

324

Tyrone

Danielsson

Årjängs MK

5

4

9

21

34

55

Team Åkes Däck

201

21

303

Per-Magnus

Guldbrandsson

SMK Eda

3

4

0

7

20

32

52

22

326

Niklas

Andersson

MK Team Treske

4

3

0

7

19

14

33

23

323

Anders

Ljungberg

SMK Eda

5

2

0

7

18

13

31

24

304

Anders

Nilsson

Årjängs MK

7

0

7

17

35

52

25

315

Patrik

Olsson

MK Team Treske

3

0

3

6

16

19

35

26

340

Robert

Andersson

MK Team Treske

2

0

3

5

15

15

27

335

Tobias

Evstrand

SMK Eda

2

3

0

5

14

16

30

28

309

Ronny

Nilsson

MK Team Westom

2

2

0

4

13

29

42

29

302

Fredrik

Sundman

MK Team Westom

4

0

0

4

12

15

27

30

306

Karin

Berglund

MK Team Treske

2

0

2

11

12

23

Tillbaka    Sidan ändrad 2005-04-10