Folkrace på Hökedalen 7:e augusti 2004

Bildreportage på edaportalen.com

Resultat

Seniorer

Plac

Startnr

Namn

Klubb

Bil

Omg 1

Omg 2

Omg 3

Total

Final

1

28

Thomas

Hagelin

Säffle MC

VW

5

7

7

19

A

2

40

Anders

Andersson

MK Team Treske

SAAB 99

7

5

7

19

A

3

56

Mikael

Ringström

Årjängs MK

SAAB

5

7

7

19

A

4

2

Morgan

Garsing

Säffle MC

SAAB

7

7

7

21

A

5

15

Stefan

Eliasson

Årjängs MK

VW

7

5

7

19

A

6

58

Jocke

Jansson

Filipstads MC

SAAB

5

7

7

19

A

Team Våfflan

1

15

Stefan

Eliasson

Årjängs MK

VW

7

5

7

19

B

2

5

Lars

Borg

SMK Eda

SAAB

7

7

5

19

B

3

21

Tobias

Ehrén

SMK Eda

Volvo

5

5

7

17

B

4

35

Camilla

Högdahl

Årjängs MK

SAAB

7

7

5

19

B

5

6

David

Åhs

Årjängs MK

Volvo 145

7

2

4

13

B

6

49

Christer

Ågren

SMK Eda

Volvo

5

5

7

17

B

1

6

David

Åhs

Årjängs MK

Volvo 145

7

2

4

13

C

2

26

Jenny

Eliasson

Årjängs MK

SAAB

5

5

5

15

C

Sverre Eliasson Maskin&Trading

3

36

Fredrik

Hagelin

Säffle MC

SAAB 900

2

7

7

16

C

4

3

Pentti

Oksa

Årjängs MK

SAAB 99

7

4

3

14

C

5

45

Pontus

Tholsson

Årjängs MK

SAAB 99

7

4

4

15

C

6

7

Christoffer

Engström

SMK Eda

SAAB

4

5

7

16

C

1

6

David

Åhs

Årjängs MK

Volvo 145

7

2

4

13

D

2

51

Inge

Lidén

MK Team Westom

SAAB 99

4

4

5

13

D

3

8

Tomas

Olsson

Kalmar MK

Swift

S

7

5

12

D

APE Racing Team Champion

4

59

Urban

Gunnegård

Årjängs MK

Volvo 145

5

3

5

13

D

5

34

Mats

Olander

Årjängs MK

Volvo

7

2

4

13

D

6

24

Carl

Larsson

Säffle MC

SAAB

5

4

4

13

D

22

12

Anders

Ljungberg

SMK Eda

SAAB 900

5

3

4

12

23

29

Lars

Persson

MK Team Westom

SAAB

5

5

2

12

24

32

John

Evensen

SMK Eda

Volvo skåp

7

3

2

12

25

43

Leif

Sakariassen

MK Team Treske

VW

1

5

5

11

26

14

Robert

Andersson

MK Team Treske

SAAB

4

3

4

11

27

27

Jerker

Ljungberg

SMK Eda

SAAB

4

4

3

11

28

16

Dan

Hagström

SMK Eda

SAAB 99

4

7

T

11

29

55

Dan

Gustafsson

SMK Eda

VW 1303

3

3

4

10

30

41

Thomas

Nybakk

SMK Eda

SAAB 99

3

4

3

10

31

22

Christian

Sandelin

Årjängs MK

SAAB 99

S

4

5

9

32

19

Stellan

Bäck

Årjängs MK

SAAB 99

2

2

5

9

33

53

Jarl

Lehn

Säffle MC

SAAB

2

2

5

9

Grums Bilriktning

34

38

Freddy

Sandlie

KNA Solör Motorsport

Volvo 145

2

4

3

9

35

61

Peter

Blomqvist

Säffle MC

SAAB

4

5

B

9

36

44

Ulf

Gustafsson

Årjängs MK

Opel Manta

3

5

B

8

37

30

Stefan

Ernvik

Säffle MC

SAAB 900

2

1

4

7

38

17

Ragnar

Borgersen

SMK Eda

SAAB 99

S

7

B

7

39

4

Staffan

Adolfsson

Årjängs MK

Opel Ascona

3

4

B

7

40

39

Fredrik

Kruskopf

MK Team Treske

SAAB 99

2

4

B

6

41

48

Rolf

Vatvedt

Kalmar MK

SAAB

3

3

B

6

APE Racing Team Champion

42

11

Benny

Andresen

MK Team Treske

SAAB

3

3

E

6

43

42

Roger

Olsen

Årjängs MK

Volvo

1

B

4

5

44

10

Kenneth

Gustafsson

SMK Eda

Volvo 242

B

2

3

5

45

20

Jonas

Björk

MK Team Westom

SAAB 99

4

1

B

5

46

25

Roger

Johansson

SMK Eda

SAAB

4

1

5

47

23

Tyrone

Danielsson

Årjängs MK

Volvo 244

1

3

S

4

48

60

Stefan

Blomqvist

Karlstads MC Bil

SAAB

4

B

E

4

49

33

Niklas

Hagström

MK Team Westom

SAAB

4

E

E

4

50

18

Kristian

Olsson

Årjängs MK

Opel Ascona

B

3

B

3

51

50

Torbjörn

Gustavsson

Säffle MC

Volvo

3

B

E

3

52

1

Johnny

Brustuen

Årjängs MK

Volvo

3

E

E

3

53

13

Magnus

Bohm

MK Team Treske

Opel Ascona

3

E

E

3

54

52

Per

Segolsson

SMK Eda

Volvo 140

B

2

B

2

55

37

Jimmie

Persson

Kils MK Bil

SAAB 99

B

E

E

0

Damer

Plac

Startnr

Namn

Klubb

Bil

Omg 1

Omg 2

Omg 3

Total

Final

1

204

Lena-Marie

Andersson

SMK Eda

SAAB

S

5

B

5

A

2

201

Madelene

Åhs

Årjängs MK

Volvo 145

3

5

5

13

A

3

211

Margot

Ågren

SMK Eda

Volvo

5

7

5

17

A

4

205

Maria

Bergström

Likenäs MK

SAAB

7

7

7

21

A

5

208

Cecilia

Westerberg

MK Team Treske

SAAB 99

7

B

7

14

A

6

206

Ulrika

Johansson

Säffle MC

Opel Ascona

5

4

4

13

A

1

204

Lena-Marie

Andersson

SMK Eda

SAAB

S

5

B

5

B

2

210

Åsa

Robertson

SMK Eda

SAAB 900

4

1

4

9

B

3

209

Ann-Britt

Kahlin

Årjängs MK

Opel Manta

3

3

3

9

B

4

212

Pernilla

Dahlin

Karlstads MC Bil

SAAB

B

2

E

2

B

Årjängs Bildemo

5

203

Ingela

Loberg

MK Team Treske

SAAB

4

4

B

8

B

6

202

Rosita

Lejon

Årjängs MK

Volvo

B

E

E

0

B

12

207

Josefin

Högdahl

Årjängs MK

SAAB

B

E

E

0

Juniorer

Plac

Startnr

Namn

Klubb

Bil

Omg 1

Omg 2

Omg 3

Total

Final

1

326

Pontus

Ringström

Årjängs MK

SAAB

4

5

7

16

A

2

325

Johan

Karlsson

SMK Eda

Volvo 142

7

5

5

17

A

Morgans Åmotfors

3

318

Michael

Olander

Säffle MC

SAAB

7

7

7

21

A

4

313

Andreas

Thelaus

Kils MK Bil

SAAB

7

4

7

18

A

5

305

Martin

Einarsson

Östmarks MFF

Volvo 240

7

5

5

17

A

6

308

Tommy

Furulund

SMK Eda

SAAB 99

7

4

7

18

A

1

326

Pontus

Ringström

Årjängs MK

SAAB

4

5

7

16

B

2

306

Kristoffer

Olsson

Årjängs MK

Volvo 245

S

7

7

14

B

3

310

Daniel

Lundh

Säffle MC

Volvo

5

4

4

13

B

4

317

Peter

Korpelin

Säffle MC

Volvo 240

4

7

3

14

B

5

327

Morgan

Pihlgren

SMK Eda

SAAB

5

7

B

12

B

6

303

Richard H

Nybakk

SMK Eda

SAAB 99

3

7

4

14

B

1

327

Morgan

Pihlgren

SMK Eda

SAAB

5

7

B

12

C

2

316

Sandra

Edqvist

Finnskoga MK

SAAB

3

3

5

11

C

Petersons Jord&Skog AB

3

307

Emil

Jansson

Säffle MC

SAAB 99

2

5

5

12

C

4

319

Natasha

Andersson

Fryksdalens MK

SAAB

4

4

4

12

C

5

301

Christian

Olofsson

SMK Eda

Volvo 245

5

2

3

10

C

6

312

Johan

Öster

SMK Eda

SAAB 99

3

5

4

12

C

17

328

Dennis

Olsson

Karlstads MC Bil

SAAB

5

E

4

9

18

311

Eric

Älvstrand

SMK Eda

Volvo 440

4

3

2

9

19

323

Nathalie

Engström

SMK Eda

SAAB

5

3

B

8

20

321

Fredrik

Johansson

Säffle MC

SAAB

B

4

3

7

21

320

Johan

Fransson

MK Team Westom

Volvo

B

3

3

6

22

322

Sebastian

Redin

Säffle MC

SAAB 99

B

S

5

5

23

315

Andreas

Arvidsson

Östmarks MFF

Volvo

3

B

2

5

24

314

John

Öberg

MK Team Westom

Volvo

4

B

1

5

25

302

David

Nilsson

Östmarks MFF

Volvo

2

3

B

5

26

309

Kenneth

Andersson

SMK Eda

Volvo Skåp

1

B

1

2

27

304

Mattias

Bergström

Likenäs MK

SAAB

B

2

B

2

28

324

Henrik

Hilmersson

SMK Eda

VW 1600

B

E

E

0

Debutanter

Plac

Startnr

Namn

Klubb

Bil

401

Johan

Ljungkvist

SMK Eda

Volvo 240

402

Sandra

Engström

SMK Eda

SAAB

Tillbaka    Sidan ändrad 2004-08-13